Pożyczki

Pożyczki

Kiedy potrzebne są nam dodatkowe pieniądze na dowolny cel i zależy nam na czasie warto rozważyć ofertę pożyczek pozabankowych.
Pożyczka pozabankowa – co to znaczy?

Pożyczka pozabankowa jest udzielana przez firmy pożyczkowe. Są to przedsiębiorstwa, które posiadają własne regulacje i procedury. Tym samym warto sprawdzić danego pożyczkobiorcę zanim podpisze się z nim umowę. Zapoznanie się z procedurami i regulacjami bywa skomplikowane, dlatego warto skorzystać przy braniu pożyczki pozabankowej z usług pośrednika do którego mamy zaufanie.Oferta firm pożyczkowych jest atrakcyjna ze względu na minimum formalności i możliwość skorzystania z wygodnej formy złożenia wniosku online. Decyzja o przyznaniu oczekiwanej kwoty jest wydawana w trybie ekspresowym. Pieniądze nawet w ciągu 15 minut są przelewane na konto klienta. Warto pamiętać, że obowiązkiem firm pożyczkowych jest przedstawienie rzeczywistych warunków umowy, z którymi należy się dokładnie zapoznać.

 • do 25.000 zł
 • maksymalny okres spłaty do 48 miesięcy
 • wystarczy dowód osobisty
 • RRSO 81,05%
 

 

pozyczka pozabankowa

W jakich okolicznościach warto skorzystać z pożyczki pozabankowej?

Skorzystanie z pożyczki pozabankowej jest rekomendowane, gdy środki pieniężne są potrzebne możliwie szybko np. w takich sytuacjach jak:

 • Pilne wydatki

Problemy ze zdrowiem, awaria samochodu, remont lub inne zdarzenia losowe wymagają często uzyskania natychmiastowego zastrzyku gotówki. Pożyczka pozabankowa jest wówczas najlepszym rozwiązaniem

 • Inwestycja we własny rozwój

Kursy, szkolenia lub studia są przydatne, a czasem wręcz niezbędne, aby podnieść swoje kwalifikacje i w ten sposób uzyskać dodatkowe kompetencje, które pozwolą nam ubiegać się o wyższe i lepiej opłacane stanowiska

 • Tymczasowe kłopoty finansowe

W momencie, gdy konieczne jest uzupełnienie budżetu np. ze względu na zalegające rachunki, ale tylko wtedy gdy mamy pewność, że pożyczkę spłacimy w terminie, ponieważ np. otrzymamy pensję lub inny wpływ gwarantujący wypłacalność. Za każdy dzień opóźnienia firmy pożyczkowe naliczają odsetki, które są wyższe niż w bankach, dlatego spłatę warto uregulować w wyznaczonym czasie.

Z usług firm pożyczkowych warto korzystać w sytuacji, gdy potrzebne są niewielkie sumy pieniędzy rzędu kilkuset złotych lub maksymalnie 2-3 tys. zł. Każda pożyczka pozabankowa eliminuje konieczność przechodzenia przez procedury bankowe i znacząco skraca czas oczekiwania na decyzję.

Pożyczka bez odsetek – do kogo skierowana jest oferta?

Firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw nowym klientom, którym oferują pierwszą pożyczkę za darmo. Bezpłatna pożyczka pozabankowa stanowi doskonałą propozycję dla osób, które mają pewność, że będą w stanie spłacić ją w terminie i szukają możliwości oszczędności. Z reguły okres spłaty takiej pożyczki wynosi 30 dni. Zgodnie z umową zwraca się dokładnie tę kwotę, jaką się pożyczyło. Darmowa pożyczka jest udzielana jednemu klientowi z reguły tylko raz, kolejne zwykle są już oprocentowane.

Istotne szczegóły szybkiej pożyczki

Korzystając z usług firm pożyczkowych, zaleca się sprawdzenie ich wiarygodności w Rejestrze Firm Pożyczkowych nadzorowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Przy zawieraniu umowy należy uwzględnić:

 • czas trwania umowy,
 • wysokość oprocentowania,
 • termin spłaty,
 • całkowitą kwotę do spłaty.

Aby upewnić się, że pożyczka pozabankowa jest darmowa, należy zweryfikować wskaźnik RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) – powinien wynosić 0%. Zawierając umowę o pożyczkę pozabankową, należy starannie przeanalizować wszystkie jej zapisy.

Dom Finansowy QS współpracuje z największymi firmami pożyczkowymi na rynku, zapewniając szeroki wachlarz produktów finansowych oraz komplementarną, sprawdzoną i konkurencyjną ofertę.


*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 20,6 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 56173,26 zł, całkowita kwota do zapłaty 105887,57 zł, oprocentowanie zmienne 9,9 %, całkowity koszt kredytu 49 714,31 zł, (w tym: prowizja bankowa 18129,99zł , odsetki 31584,32zł), 91 miesięcznych równych rat w wysokości 1164,23zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 1 marca 2018 na reprezentatywnym przykładzie.